Akvilė Baronėnaitė (aut. Linas Šilkaitis)

„Aisčių-LSU“ sausis: 50 minučių, trys valandos aikštelėje ir kitos įdomybės

Prašome pasidalinti

Praėjusį šeštadienį rungtynėmis su Vilniaus „Kibirkštimi“ savo sausio išbandymų metą Lietuvos moterų krepšinio lygoje užbaigė Kauno „Aistės-LSU“. Dvi pergalės, trys pralaimėjimai – tokie pagrindiniai skaičiai. Bet kas įdomesnio per pirmąjį metų mėnesį nutiko dar?

Mėnesio rungtynės. Vos paaiškėjus LMKL tvarkaraščiui po Naujųjų metų, niekas neabejojo – centrinė mėnesio dvikova lauks sausio 16 dieną Klaipėdoje su vietos „Fortūna“. Laukti buvo ko, ir laukimas pateisino lūkesčius su kaupu. Su tokiu kaupu, kad norint išsiaiškinti, kurios stipresnės, prireikė net ne 40, o visų 50 minučių kovos – tik tada paaiškėjo, kad pajėgesnės buvo ir ketvirtojoje turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtino „Aistės-LSU“ (74:68).

Lemiamų akimirkų žaidėja. Kai labiausiai reikia šalto proto ir ryžtingų sprendimų, į areną turi žengti patyrusios, užgrūdintos jėgos. Mače su „Fortūna“ būtent taip ir atsitiko – labiausiai patyrusi kauniečių atstovė, 25 metų puolėja Monika Petrauskaitė antrajame pratęsime pelnė 8 iš 10 savo komandos taškų, taip paskelbdama, jog trečiojo pratęsimo nebereikės. Pridėjus ir kitą statistiką, galima tvirtinti, jog tai buvo ir geriausias individualus mėnesio pasirodymas.

Dvigubas dublis. M. Petrauskaitė yra vienintelė „Aisčių-LSU“ krepšininkė, per praėjusias penkerias rungtynes pasiekusi dvigubą dublį. Tai ji padarė aukščiau minėtame mače, surinkusi 14 taškų ir atkovojusi 11 kamuolių. Verta pažymėti, kad dar du kartus ji buvo netoli to – Marijampolės „Sūduvai“ ji pasiūlė 8 taškus ir 9 atkovotus kamuolius, o varžantis su Vilniaus „Kibirkštimi“ puolėjos indėlis siekė 13 taškų, 8 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyvūs perdavimai. Daugiausiai kartų savo komandos drauges į padėtis taikliems metimams išvedė Klaudija Serkevičiūtė. „Aisčių-LSU“ įžaidėja iš viso atliko 22 rezultatyvius perdavimus, o daugiausia jų – aštuonis – išskirstė tame pačiame mače Klaipėdoje.

Baikit skriaust Klaudiją. Nežinia, ar dėl tų pačių rezultatyvių perdavimų, ar dėl kitų priežasčių K. Serkevičiūtė buvo žaidėja, labiausiai mušama varžovių. Aštuoniolikmetė kaunietė išprovokavo 16 pražangų – po 3,2 per susitikimą.

Plušėjimas iš peties. Sausį daugiausiai laiko aikštelėje praleido Karolina Kazočiūnaitė. 19 metų 180 cm ūgio puolėja per penkerias LMKL rungtynes dirbti turėjo kiek daugiau nei 173 minutes – beveik tris valandas, arba vidutiniškai po 34,6 min. per mačą.

Gimtadienis. Šiandien tik antroji diena, kai K. Kazočiūnaitė yra devyniolikmetė – vakar ji šventė savo gimtadienį.

Šykščios tos kaunietės. Sausį „Aistės-LSU“ įrodė, kad moka branginti kamuolį. Rungtynėse su „Šiauliais-Universitetu“ aikštelės šeimininkės padarė viso labo septynias klaidas, savo ruožtu privertusios šiaulietes suklysti 19 kartų.

Atsarginių indėlis. Tose pačiose rungtynėse daug visko nuveikė ir Kauno komandos atsarginės žaidėjos. Jos kartu sudėjus pelnė 31 tašką – tai yra beveik pusė visų taškų, kuriuos tądien uždirbo „Aistės-LSU“ (66:46).

Žvilgsnis į ateitį. Vasarį kauniečių lauks tiek pat išbandymų, kiek ir praėjusį mėnesį – penki. Pirmasis testas – jau šį šeštadienį namuose lauksiančios Ukmergės „Vilkmergės“ krepšininkės, su kuriomis vasarį teks žaisti dukart. Taip pat „Aistėms-LSU“ dar teks išbandyti jėgas su „Fortūna“, Kauno rajono „Hoptrans-Sirenomis“ ir Marijampolės „Sūduva“.

Alvydas Žukauskas, „Aisčių-LSU“ informacija

Facebook Comments
Prašome pasidalinti